|
agonia espanol v3 |
Agonia.Net | Reglas | Mission | Contacto | Regístrate | ||||
|
|
| |||||
| Artículo Comunidades Concurso Ensayo Multimedia Personales Poemas Presa Prosa _QUOTE Guión Especial Técnica literaria | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Tierra baldía Contacto |
Los comentarios de los miembros
Visualizaciones: 6955
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2011-05-21 | [Este texto, tienes que leerlo en romana] | Inscrito en la biblioteca por Yigru Zeltil
A căzut steaua
Mi-am strâns cenușa sub cap și am chemat somnul Și am visat că se făcea un dulce și un amar Și am visat că se făcea o vreme fluidă Și am visat o balanță care cântărea zile și nopți și o femeie care torcea norii Era un râs pestriț în păsări și pești. Și bătrâna secerătoare îmi legăna viața într-un leagăn de gresie. Pământul era ca pământul bun de născut și murit. Unde și unde o vamă, unde și unde un deal Aici apă, dincolo noapte, mai încolo mosorul pustiului Râsul dezleagă snopii, plânsul îl treieră lumina își caută ziua cenușa întârzie. 2 Vreau o floare de uitat lumea o iarbă de visat cuvintele din lacrima orbului Scară albastră pentru zodii foc înfrunzit urcând o clorofilă roșie în setea cuvântului
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| La casa de la literatura | |||||||||
La reproducción de cualquier texto que pertenece al portal sin nuestro permiso està estrictamente prohibida.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Política de publicación et confidencialidad